Jak zorganizować szkolenie?

konferencjaUłożenie planu szkolenia nie jest sprawą prostą. Należy za to wziąć należycie wcześniej. Niezależnie od tego, jaką masz w planach szkolenie, zarezerwuj sporo uwagi na zaplanowanie rozpiski godzinowej. Jest to bardzo ważna kwestia. Najpierw zaplanuj termin, kiedy planujesz przeprowadzić panel dyskusyjny. Sprawdź, czy najistotniejsi goście będą dysponować czasem.

Rozpisz dokładnie poszczególne spotkania w Krakowie: szkolenia nie powinny być zbyt długie. Organizujesz szkolenie wielodniowe? Ustal, czy najważniejsze prezentacje będą się zaczynały rano, czy później. Zastanów się szczegółowo, kiedy spotkanie się zacznie, a o jakiej godzinie będzie koniec. Przemyśl dokładnie zagadnienia, jakie będą poruszane podczas szkolenia. Ile minut przeznaczysz na pojedyncze zagadnienie? Jaka będzie myśl przewodnia całego szkolenia? Rozejrzyj się drobiazgowo w wybraniu dobrego lokalu.

Idealnie, kiedy szkolenie jest zorganizowana w śródmieściu Krakowa: wtedy szkolenia wypadają skutecznie. Przed budynkiem musi być zlokalizowany parking, jaki spokojnie zmieści samochody zaproszonych, którzy przyjechali do Krakowa. Sprawdź w szczegółach salę gdzie będą obrady. Ogół gości mają się zmieścić. Upewnij się, czy krzesła są wygodne. Niezbędne jest bycie w kontakcie z czołowymi członkami szkolenia. Gdy jest potrzeba poprawienia agendy szkolenia. Każdy mówca musi być odpowiednio ugoszczony przez prowadzącego.

Goście muszą móc swobodnie wymieniać opinie: tak wyglądają wszystkie szkolenia. To zapewni miłą atmosferę w trakcie prac. Niezbędny jest urządzenie do nagłośnienia. Sprawdzając miejsce szkolenia powinno się przetestować czy wszystko jest sprawne: głośniki, ekrany multimedialne . Jeżeli widzisz gdzieś uszkodzenia, poproś o ich usunięcie lub na własną rękę przygotuj urządzenia. W tej sytuacji szkolenie ma szansę być zdarzeniem bardzo solidnym. Można planować następną.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: