Posprzątać Kraków na jesień

posprzątaj KrakówGospodarze miast, szczególnie tych większych, muszą dbać, aby transport po drogach, które im podlegają, odbywał się w sposób sprawny i bezpieczny, ale również przyjemny. Dlatego powinni dbać o bieżące remonty dróg, wymianę ich nawierzchni, czy też budowanie nowych szlaków komunikacyjnych.

To jedna i podstawowa część zadań druga natomiast skupi się na zapewnieniu odpowiedniej estetyki na jezdniach. Należy pamiętać bowiem, że do miasta przyjeżdża masa ludzi mieszkających gdzie indziej i nie powinni oni być narażeni na nieprzyjemne wrażenia ze swego pobytu.

Kraków musi być oczyszczony z liści

Dlatego miejscy włodarze powinni postarać się o to, aby zamiatarki mogły być używane na ulicach w każdej chwili, a najważniejsze drogi przynajmniej raz dziennie w nocy były odkurzone i umyte. Szczególnie warto o tym pamiętać po zimie, której koniec właśnie się zbliża. Zostaje wtedy cała masa piachu pośniegowego używanego wcześniej do walki z mrozem. Należy go uprzątnąć, do czego zamiatarka doskonale się nada.

Wystarczy kilka codziennych kursów, aby pozbyć się wszystkich pośniegowych zabrudzeń na asfalcie. Czy miasto powinno inwestować w zamiatanie ulic? Bezdyskusyjnie. Pytaniem otwartym pozostaje kwestia, jak zorganizować zamiatarki. Małe ośrodki miejskie mogą kupić własne, natomiast pozostałe mogą spokojnie wynająć zamiatarki od dużych firm, działając na zasadzie out outsourcingu.

Ważne, aby efekt ostateczny był taki sam. Czyste ulice, po których jeździ się przyjemnie. Zamiatarki to zapewnią. Trzeba tylko pamiętać, że nie tylko remont dróg jest ważny, ale też inne aspekty ich utrzymania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: